Natura Cool Kartuş Sir Ağda Roll-On Sir Ağda Naturel 100 ml.

 10,00

Vücuttaki tüylenme sorununda sıklıkla tercih edilen NaturaCool kartuş- roll on sir ağdaen iyi ağda markaları arasında sayılmakta ve kolay ağda olması yönü ile kuaför salonları, ağda salonları ve güzellik merkezlerinde sıklıkla tercih edilmektedir. Kuaförlerin kullandığı ağda ile cildinize tahriş olmadan pürüzsüz bir görünüm kazandırın… NaturaCool kartuş ağda çeşitleri(ağda türleri); koltuk altı(koltuk altı ağda), bacak(bacak ağdası), sırt, karın, kol olmak üzere tüm vücutta(tüm vücut ağda) gönül rahatlığıyla kullanılabilir.

NaturaCool Naturel kartuş, NaturaCool Azülen kartuş, NaturaCool Pudralı kartuş(pudralı sir ağda), kartuş gibi çeşitlerimiz için, lütfen siparişte seçeneğinizi bildiriniz.

NaturaCool kartuş(roll on ağda) ağda, kartuş(roll on ağda) ağda ısıtma makinesiağda çeşitleri ve ağda malzemeleri en ucuz fiyata naturakozmetik.com adresinde…

Kartuş Sir Ağda Özellikleri veya Diğer adıyla Rool-on sir ağda

Kişiye özel hijyenik bakım amaçlı tasarlanmış olup, 100 ml ağda içeren, kullanım kolaylığı olan ambalaj şeklidir. İçindeki ağda miktarı bir kişinin komple bakımı için yeterli miktardır. Özellikle bacak tüyleri için ve geniş alanlar için kullanılması önerilir.

Kartuş ağda ve Konserve Ağdalarda Kullanım Sıcaklığı Nasıl Ayarlanmalı?

Kartuş ısıtıcılarda derecenin ayarlanabilme özelliği varsa, ağdanın rollonlardan pürüzsüz olarak akabilmesini sağlayan değer, ideal kullanım sıcaklığıdır.Ki bu da ortalama 80 derece civarına denk gelmektedir.Çok yüksek sıcaklıklarda ağdanın akışkanlığı ideali aşacağından kullanırken roll-on kenarlarından akma görülebilir.Konservelerde kullanım sıcaklığını mevsimlere göre mutlaka ayarlamak gerekir.İdeal kullanım sıcaklığı yazın 40 derece, kışın 55-60 derece civarıdır. Isıtıcıların derece hassasiyeti çok iyi değilse, sıcaklık ağdanın kıvamına bakarak ayarlanabilir. Bal kıvamından biraz daha sıvı en idealidir.

Kategoriler:

Açıklama

Sir Ağda ile ilgili merak ettikleriniz

Sir Ağda Nedir?

Sir kelimesi İtalyanca ‘Cera alba’ yani Bal mumu anlamındadır. Sir ağda da, ağaçlardan elde edilen reçine ve Balmumu esaslı bir ağda çeşididir.

Neden Sir Ağda?

Sir ağda şeker ağdasıyla kıyaslandığında ikinci uygulamadan sonra tüylerde gözle görülür bir şekilde belirgin bir azalma, seyrekleşme, tüylerin renginde açılma ve tüylerde incelme görülmeye başlanır.

Sir Ağda Neden Daha Etkili?

Sir veya şeker ağdası uygulamasından sonra cilt yüzeyinde mutlaka az da olsa ağda artığı kalmaktadır. Şeker ağdasında bu artıklar suyla temizlendiği için, kalan şeker parçaları ve su birleşerek şekerli su, yani serum haline gelmektedir.Boşalan tüy köklerine bu solüsyon giderek tüy köklerini besler ve güçlendirir. Sir ağda da ise cilt yüzeyi yağ ile temizlenir.
Yağda çözünen ağda da reçine açığa çıkarak, doğal yapısındaki tüy azaltma özelliğini boşalan tüy köklerine taşır. Ve bu sayede istenmeyen tüylerde azalma ve seyrekleşme ve incelme meydana gelir.

Neden NaturaCool Sir Ağda Ürünleri?

Sir ağda bilindiği gibi, tüy azaltma özelliğini yapısındaki doğal reçineden almaktadır.
NaturaCool sir ağda ürünleri de diğer sir ağdalarla kıyaslandığında en yüksek oranda doğal reçine içeren sir ağda ürünlerden biridir.Bu yüzden de istenmeyen tüyleri azaltma etkisi çok yüksektir.

Sir Ağdanın Sağlık Yönünden Bir Sakıncası Var mıdır?

Sir ağda çam reçinesine alerjisi olan kişilerde ciltte geçici rahatsızlıklara belki kısmen sebep olabilir.Alerjik olmayan kişiler için eğitimli ellerde yapılan ağdanın sağlık açısından hiçbir sakıncası ve zararı yoktur. Ağda yapılacak cildin sağlam ve sağlıklı olması gerekir. Güneş yanığı, deride kesik, yara, çatlak varsa, çeşitli deri hastalıkları varsa ağda yapılmaz. Dermatolojik tedavi görüyorsanız veya şeker hastalığınız varsa sir ağda kullanımı için önce doktorunuza danışınız. Çok yaşlı ve derisi gevşek yapıda olan kişilerde sir ağda önerilmez ve tavsiye edilmez.

Sir Ağda Yaptırdıktan Sonra Cildimde Mantar Oluştu Bunun Nedeni Nedir?

Sir ağda, kimyasal yapısı itibarı ile hiçbir mikroorganizma mikrop bakteri ve virüs barındırmaz. NaturaCool kartuş kartuşlar ağdalarda kartuş başlığı da ambalajla kapatılarak cilde temas eden kısmın kullanımdan önce herhangi bir şekilde kirlenmesi önlenmektedir.Mantar hastalığı kaptıysanız, bunun nedeni ağda yapan güzellik salonunun hijyenik kurallara uymaması gibi vs nedenler olabilir. Kendilerini bu konuda uyarınız, veya güzellik salonunuzu değiştiriniz.

Sir Ağda Ne sıklıkla Yapılır?

Başlangıçta üç haftada bir tavsiye edilir.Üç-altı uygulamadan sonra bir veya bir buçuk ayda bir yaptırmanız uygundur.

Sir Ağda Uygulamasından Son Duş Almam Gerekiyor Mu?

Sir ağda uygulamasından sonra duş almanıza gerek yoktur. Ağdanın içinde cildinize zarar verecek, kirlilik yaratacak veya rahatsızlık yapacak bir madde yoktur (klasik ağda şeker içerdiği için uygulamadan sonra yapış yapışıklık hissi vererek rahatsız etmektedir).Ağdadan sonra iki saat boyunca duş yapmamanızı öneriyoruz.

Pudralı Sir Ağda Çeşitlerinde Cilde Ayrıca Pudra Uygulamak Gerekir Mi?

Pudralı çeşitlerde adından da belli olacağı gibi ürünün içinde pudra ürün içine ilave edilmiştir.
Normal şartlarda ayrıca pudra sürmeye ihtiyaç gerekmemektedir.Ama kişinin cildi çok hassas veya yoğun terleme yaşanıyorsa daha güvenli bir çalışma için cilde öncesinde pudra sürülerek uygulama yapılabilir.

Bacaklarda ve Diz Altı bölgesinde Batık görülme Sebepleri Nelerdir?

Normalde ağda kağıdının 20 cm lik boyutlarda kesilip bacağın diz altı kısmını boyuna ikiye bölerek iki ayrı seferde ağdayı çekerek uygulama yapmak gerekir.Tek bir boy kağıt kullanıldığında kağıdı çekerken yarıdan sonra kuvvet azalacağından diz altında tüyler kırılıp batık gibi problemlere sebep olabilir.Diğer bir neden de otururken bacak bacak üstüne atma alışkanlığından ve çok dar tayt, pantolon ve iç çamaşırı giyme gibi sebeplerden dolayı hücreler baskı gördüğünden bu bölgelerde batık problemleri görülebilir.

Batıklar için Neler Yapılabilir?

Batık tüylerin ya kırılması ya da çok güçsüzleşip yüzeye çıkamamasından kaynaklanır. Cilt yüzeyinde ölü deri tabakası kalınlaşmış ise, tüyün yüzeye çıkması giderek daha da zorlaşır.Batık oluşumu varsa öncelikle bu ölü derinin özellikle banyo esnasında peeling ve kese yapılarak giderilmesi doğrudur.Sonrasında da düzenli nemlendirici ve batık önleyici kremler kullanılarak cildin yüzeyinin kuruması engellenmeye çalışılır.Cilt kuruluğu önlenirse batık oluşumu da belirgin şekilde zamanla azalır.

Koltuk Atında ve Kasıklarda Cilt Rengi Neden Koyulaşır?

İstenmeyen bu görünümün belli başlı birkaç tane sebebi olabilir.

– Kişinin ter asitlerinin buna sebebiyet vermesi ve düzenli olarak gerekli temizliğin yapılmaması olabilir.
(Normalde kararma gözlemlenmeyip, kişinin kullandığı bir ilaç veya mevsimsel değişimler hava şartları dahi, aynı kişide dönemsel olarak bazen normal bazen de istenmeyen sonuç doğurabilir.)

– Uygulama esnasında sir ağdanın normalden daha sıcak kullanılması.

– Sir ağda uygulama esnasında Tüylerin yönlerine göre ayrılmayıp, tek yönde uygulanması sonucunda tüylerin tamamı alınamadığından ikinci veya üçüncü defa uygulama ihtiyacı doğabilir.
Ki bu da gözle görülmese de cildin soyulmasını sağlar.
İlk anda kızarıklık gibi görünse de sonrasında kararmaya dönüşebilmektedir.

– Ağda sonrasında uygulanan temizleme yağının havlu veya peçete yardımıyla iyice temizlenmesi gerekir.
Hatta ağda artığı mümkün olduğunca ciltte bırakılmayıp temizleme yağı yerine NaturaCool Sir Ağda sonrası Rahatlatıcı NaturaCool Vücut Losyonu kullanılarak aynı zamanda yatıştırıcı etkisiyle ani ferahlık sağlar. Kızarıklık oluşumunu dahi en aza indirir.

İncelemeler

Henüz yorum yapılmadı.

“Natura Cool Kartuş Sir Ağda Roll-On Sir Ağda Naturel 100 ml.” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menü
WhatsApp chat